Obserwuj nas

Konto Parafii

Bank Spóldzielczy

75 9171 0004 0013

9609 2000 0010 

Ocieka @diecezja.tarnow.pl

17 22 35 742

Kontakt

Adres

Ocieka 351

39-104 Ocieka

Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Proboszczowie i księża pracujący w parafii.

 

Imię i nazwisko

Lata pobytu

Funkcja w parafii.

Dokonania w parafii lub gdzie potem przeniesiony

Ks. Jan Rzączyński

1731-1750

Proboszcz

Brak danych

Ks. Stanisław Niedziałkowski

1750-1764

Czasowo administrator

Brak danych

K. Stefan Żmucki lub Żmudzki

1764-1771

Proboszcz

Brak danych

Ks. Stanisław Łychowski

1771-1785

Proboszcz

Brak danych

Ks. Andrzej Budzyński

1785-1798

Proboszcz

Przeniesiony do parafii Czarna

Ks Błażej Dłubaczewski

1798-1801

Komendarz

Brak danych

Ks. Patrycjusz Kosierbski

1802-1809

Proboszcz

Pochowany na cmentarzu w Ociece

Ks. Piotr Tuchowski

1809-1823

Proboszcz

Brak danych

Ks. Bartłomiej Podbielski

1824-1827

Komendarz

Brak danych

Ks Jakub Kalatowicz

1827-1837

Proboszcz

Brak danych

Ks Antoni Wojdyga

1837-1838

Administrator pełniący obowiązki w związku z wakatem proboszcza.

Brak danych

Ks. Piotr Gutek

1838-1857

Proboszcz

Brak danych

Ks. Antoni Siemiński

1844-1845

Pomagający proboszczowi Gutkowi.

Brak danych

Ks. Antoni Grzynowicz

1845-1847

Pomagający proboszczowi Gutkowi.

Brak danych

Ks. Józef Pajor

1857

Administrator

Brak danych

Ks. Józef Pieczonka

1857-1870

Proboszcz

Brak danych

Ks. Mateusz Figwer

1870

Administrator

Brak danych

Ks. Mateusz Grzonka

1870-1886

Proboszcz

Brak danych

Ks. Jan Maciaszek

1886-1893

Administrator

Później proboszcz w Ropczycach

Ks. Franciszek Rączka

1889

Współpraca

Pomoc księdzu Maciaszkowi

Ks. Jan Mleczko

1890

Współpraca

Pomoc księdzu Maciaszkowi

Ks Mateusz Skopiński

04.04.1884-1898

Proboszcz

Zmarł w Krakowie

Ks. Władysław Kopernicki

1900-1904

Proboszcz

Przeniesiony do parafii Zawada

Ks. Antoni Kania

1904

Administrator

Chwilowo był administratorem do przybycia ks. Piechowicza.

Ks. Józef Piechowicz

1904-28.11.1911

Proboszcz do dnia 30.09.1911

Budowniczy plebani i obecnego kościoła następnie proboszcz w Nockowej i tam pochowany.

Ks. Jan Wielgus

1912

Administrator od 05.12.1911 do 21.03.1912

Brak danych

Ks Józef Piekarzewski

18.03.1912-22.06.1923

Proboszcz

Dokończenie budowy kościoła zmarł w roku 1930 pochowany na cmentarzu w Ociece.

Ks. Jan Burgiel

1927

Administrator do 09.11.1930

Brak danych

Ks. Piotr Stary

09.11.1930-20.01.1948

Proboszcz

W czasie II wojny przeniósł całe wyposażenie kościoła do parafii Przecław w roku 1940. Potem proboszcz w Brzezinach.

Ks. Jan Rachwał

1935-1937

Wikary

Przeniesiony do Limanowej i tam prawdopodobnie zmarł.

Ks. Jan Szczygieł

1939-1940

Neoprezbiter.

Z Ocieki został przeniesiony do Piwnicznej 5.X.1940 roku.

Ks. Eugeniusz Kobyliński

01.09.1944-15.02.1945

Rezydent.

Rozpoczął remont kościoła który został uszkodzony w czasie wojny. Wyjechał na ziemie odzyskane.

Ks Michał Wojdak

20.01.1948-08.1972

Administrator następnie proboszcz.

Dokończenie remontu kościoła i plebanii wybudował „organistówkę” zrezygnował z probostwa rezydował zmarł w Ociece i tu został pochowany.

Ks. Aleksander Zapalski

01.08.1962-31.07.1964

Wikary

Przybył z Tymowej przeszedł do Góry Św. Jana.

Ks. Edward Bugno

01.08.1964-30.06.1966

Wikary

Przybył z Gorzejowej przeszedł do Kaniny.

Ks. Edward Rusin

01.07.1966-11.07.1969

Wikary

Przybył z Ciężkowic przeszedł do Łososiny Górnej.

Ks. Julian Kapłon

12.07.1969-16.08.1972

Wikary

Przybył z Berestu przeszedł do Rajbrotu.

Ks. Emil Sojka

1972-1987

Proboszcz

Administrator od 1972 od 26.01.1973 proboszcz przybył z Łączek Kucharskich zmarł w Ociece dnia 23.11.1987 pochowany na cmentarzu w Witkowicach skąd pochodził. Ogrodzenie kościoła wycięcie drzew na cmentarzu.

Ks. Stanisław Szczygieł

01.08.1975

Wikary

 

Ks. Jan Gaworczyk

1987-2019

Proboszcz

Wikary, a  po śmierci ks Emila Sojki proboszcz. Wybudowanie nowej plebanii/ Pokrycie dachu blachą miedzianą odnowienie murów kościoła ogrodzenie cmentarza.

Ks. Józef Kołek

 

Wikary

 

Ks. Sylwester Krużel

 

Wikary

 

Ks. Tomasz Majchrzak

 

Wikary

 

Ks. Kazimierz Kuman

 

Wikary

 

Ks. Janusz Bociek

 

Wikary

 

Ks. Stanisław Oleksyk

 

Wikary

 

Ks. Józef Zaręba

 

Wikary

 

Ks. Józef Pajor

2014- dotąd

Proboszcz

Przybył z Tarnowa najpierw wikary od 2019 proboszcz.

Ks. Mariusz Węgrzyn

2019- dotąd

Wikary

Przybył z Dębicy