27 kwietnia 2024

V Niedziela Wielkanocna

28.04.2024 rok

1. Dziś po sumie poświęcenie pojazdów.

1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Dziękujemy Parafianinowi za kolejne 500 zł. na remont Kościoła. Rodzice Klary dziękują za zbiórkę: 11862 zł. + 30 euro.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Jana Pawła II. W piątek o 8.30 proszona jest Róża bł. Karoliny Kózka p. Zofii Proczek z Ocieki, w I sobotę o 17.30 Róża bł. Carlo Acutisa Rodziców modlących się za swoje Dzieci, a w niedzielę Róża bł. rodziny Ulmów p. Marioli Marek z Kochanówki.

1. Spotkanie Dzieci I Komunijnych wraz z rodzicami we wtorek po Mszy św.

1. Apostolat Pomocy Duszom w Czyśćcu Cierpiącym i chętnych zapraszamy do modlitwy w środę na 17.30.

1. We środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach św.; w niedziele po Mszy św. o 16.00. Zachęcamy do śpiewania litanii do NM Panny przy kapliczkach, przydrożnych krzyżach, jak również w domach. Dzieci za udział w kościele, kaplicy w Bliźnie i kaplicy hrabiów w Woli Ocieckiej otrzymają naklejki.

1. W piątek (I piątek) uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski: Msze św. jak w niedzielę; dodatkowo w o 14.00 przy kaplicy w Woli Ocieckiej w int. OSP i ich Rodzin. Z okazji święta św. Floriana (czwartek) składamy Druhom OSP najserdeczniejsze życzenia i wyrazy wdzięczności za ich służbę i posługę przy parafii.

1. Z racji I piątku spowiadamy przed każdą Mszą św. Wyjazd do chorych: ks. Mariusz we wtorek od 15.00, ks. proboszcz w środę i czwartek od 8.00 (+ chorzy z Woli Ocieckiej); Blizna w sobotę po rannej Mszy św.

1. W sobotę 4 maja br. w kościele w Pustkowie Wsi o godz. 11.00 odbędzie się Msza Święta połączona z błogosławieństwem nowych lektorów z naszego dekanatu. Zapraszamy kandydatów na lektorów z rodzicami i bliskimi.

1. W I sobotę różaniec o 17.30 i Msza św. św. o 18.00 z formularza niedzielnego.

1. Za tydzień na sumie rocznica I Komunii Św. Zapraszamy dzieci klas IV.

1. W liturgii Kościoła ponadto wspominać będziemy:

1. w poniedziałek: święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy; Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej

2. w środę: św. Józefa, rzemieślnika: ODPUST w kaplicy w Bliźnie o 10.00

3. we czwartek: św. Atanazego, bpa i dok. Kośc.; Dzień Flagi RP (wywieśmy flagi)

4. w sobotę: św. Floriana, męczennika, patrona Strażaków

1. Bóg zapłać Parafiankom za wyplewienie ogrodu maryjnego.

1. Bóg zapłać Rodzicom bierzmowanych za dar ołtarza: 1000 zł. (część kosztów na odnowienie monstrancji)

1. Ks. Anatolij Kłak wraz z Siostrami jeszcze raz dziękują za dary przekazane dla Charkowa.

1. Organizowana jest pielgrzymka parafialna do sanktuariów maryjnych Leśniów, Gidle i Częstochowa 25 maja (sobota). Koszt 210 zł., wyjazd o 3.30 spod sołtysówki. Zapisy w zakrystii.

1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Prosimy o posprzątanie kościoła Parafian z Sadykrza.

1. Intencje Mszy św.