Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Garść myśli człowieka wierzącego.

31 października 2020

01.11.2020

Błogosławieni którzy…………

Błogosławieni jesteście gdy…..

Błogosławieni to znaczy szczęśliwi, to znaczy święci jesteście .

Tak sobie myślę :

Czy szczęśliwy jest ten kapłan, który tylko dlatego, że jest kapłanem i utożsamia się go z obrońcą życia został bezlitośnie pobity na stacji benzynowej?

Czy szczęśliwe są te osoby, których wizerunki umieszczono na powywracanych taczkach - symbolu pogardy i chęci usunięcia?

Czy szczęśliwi są ci, których imiona wypisane są na murach tylko dlatego, że są za obroną życia, że przemawiają w imieniu tych, którzy jeszcze mówić nie mogą?

Czy te osoby są szczęśliwe?

A dzisiaj Jezus o nich mówi Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie".

Są różne rodzaje szczęścia, ale człowiek wierzący powinien żyć jednym podstawowym wymiarem szczęścia; żyje dla Boga i jestem gotów dla Niego cierpieć. Cieszę się już tu na ziemi bo żyję nadzieją nagrody w niebie. Takie szczęście jest mocno zakorzenione w autentycznej relacji z Bogiem. Takie szczęście wynika z mojego BYĆ, które kształtuje moją codzienność.

W kontekście dzisiejszego czasu Chrystus dzisiejszym Słowem pragnie się zapytać jakim szczęściem jesteś szczęśliwym? Czy jesteś Błogosławiony to znaczy szczęśliwy wiarą i zażyłością z Bogiem. A może tak bardzo zakorzeniłeś swoje szczęście w świecie, że i ty dzisiaj jesteś nieszczęśliwy, mało tego popierasz „nieszczęścia” tych, którzy dzisiaj krzyczą i bluźnią? Trudno nazwać niosących transparent z napisem „PIEKŁO” ludźmi szczęśliwymi…….

Tylko ci, którzy tworzą codzienność z Bogiem i budują jej wartości na Bogu mogą powiedzieć dzisiaj – Tak – jestem szczęśliwy.

Pomimo pandemii i jej ograniczeń, pomimo niebezpieczeństw dzisiejszego czasu, pomimo niepewnej sytuacji na świecie nie popadam w depresję – jestem szczęśliwy. Bo moje szczęście jest niezmienne i nie jest uwarunkowane czynnikami świata. Moim szczęściem jest Bóg, który mnie kocha i podnosi. Który jak kochający ojciec nie opuszcza zwłaszcza w trudnych momentach.

Myślę, że poczucie takiego szczęścia jest papierkiem lakmusowym uświadamiającym nam nasze dążenie do świętości. Błogosławieni…. Szczęśliwi …..święci…… tak. Bo tylko święci potrafią być szczęśliwi gdy przychodzi im zmierzyć się z zarzutami tego świata, gdy przychodzi im cierpieć prześladowania, pomówienia, przeklinania tylko dlatego, ze są utożsamiani z Bogiem.

Błogosławieni jesteście……… obyśmy w tym trudnym czasie odnaleźli w sobie ducha błogosławieństw - Tory Jezusa z Góry kazań .

 

 

Ocieka 351

39-104 Ocieka

Adres

Kontakt

17 22 35 742

Ocieka @diecezja.tarnow.pl

Konto Parafii

Bank Spóldzielczy

75 9171 0004 0013

9609 2000 0010 

Obserwuj nas