04 maja 2024

VI Niedziela Wielkanocna

1. rok

1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego o nominacji bpa Artura Ważnego na bpa sosnowieckiego

1. Wczoraj 11 naszych chłopców przyjęło posługę lektora. Gratulujemy im i ich rodzicom i życzymy obfitości łask Bożych.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie po Mszy św. o 18.00 (w kaplicy w Bliźnie o 18.00).

1. Od niedzieli do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Procesje błagalne codziennie o 18.00: w poniedziałek do figury Matki Bożej w stronę Woli Ocieckiej, we wtorek do krzyża na Kmieciach (za p. Bezara, koło p. Ofiara), a w środę do krzyża cmentarnego przy stadionie. Prosimy o przystrojenie krzyży kwiatami ogrodowymi. W czasie procesji wyjątkowo nabożeństwo majowe, a po procesji Msza św.

1. Apostolat Szczęśliwej Śmierci i chętnych zapraszamy do modlitwy w środę na 17.17.

1. W piątek od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu; rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego przez uroczystością Zesłania.

1. W sobotę Msza św. z liturgii niedzielnej.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom: bł. Karoliny Kózka, bł. Carlo Acutisa i bł. Rodziny Ulmów. Za tydzień proszona jest Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezusa p. Zofii Opiela z Sadykrza.

1. Składka inwestycyjna wyniosła: 20750 zł. (253 koperty i 8 przelewów). Trzy rodziny przekazały po 1000 zł. na remont kościoła, czwarta rodzina 800 zł., kolejna 600 zł. Bóg zapłać.

1. W liturgii Kościoła ponadto wspominać będziemy:

1. w poniedziałek: święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów

1. w środę: uroczystość św. Stanisława bpa i męcz. głównego patrona Polski i diecezji

2. w piątek: św. Jana z Avili, prezbitera i doktora Kościoła

1. Za tydzień na sumie (Wniebowstąpienie Pańskie) w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Św. Prosimy pozostawić tę godzinę rodzinom dzieci. Spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę od 10.00.

1. Dla dzieci są nowe numery: Promyczków i Małego Gościa Niedzielnego.

1. Bóg zapłać p. Lucjanowi Furmanek za wykoszenie trawy wokół kościoła.

1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Sprzątanie wyjątkowo w piątek od 9.00; sprzątają Rodzice Dzieci Komunijnych.

1. Ołtarze na Boże Ciało 2025 o przygotowanie proszeni są Parafianie

I ołtarz – Wola Ociecka – Łąki

II ołtarz – Wola Ociecka domy koło szkoły ½ (idąc od sklepu)

III ołtarz – Wola Ociecka domy koło szkoły ½ (do państwa Szczepanek)