Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia Parafialne

12 września 2020

24 Niedziela zwykła

12.09.2020

 

 

 

 

 1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce. Po Mszy św. o 16.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

- poniedziałek: święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O 17.30 droga krzyżowa. Prosimy o przystrojenie krzyży przydrożnych.

- we wtorek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

- we środę: św. Korneliusza papieża i św. Cypriana bpa i męczennika

- w czwartek: św. Roberta Bellarmina bpa i doktora Kościoła oraz św. Zygmunta

Szczęsnego Felińskiego, biskupa

- w piątek: święto św. Stanisława Kostki zakonnika, patrona Polski; patronalne święto

młodzieży polskiej

- w sobotę: św. Januarego, bpa i męczennika

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży bł. ks. Michała Sopoćki. O poprowadzenie różańca za tydzień proszona jest Róża Mężów św. Stanisława p. Ignacego Kobosa z Kochanówki.

 

 1. Zapraszamy na środową nowennę, a w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o 17.40. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17.00 do 18.00.

 

 1. Zachęcamy do nabycia czasopism dla dzieci.

 

 1. W następną niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. Zespół Opieki Zdrowotnej w Ropczycach informuje wszystkich mieszkańców całego Powiatu Ropczycka-Sędziszowskiego o możliwości zapisania się do naszych lekarzy rodzinnych POZ. Mieszkańcy, którzy nie są zapisani do żadnego lekarza rodzinnego oraz wszystkich chętnych prosimy i zapraszamy do dokonania takiego wyboru. Wszystkie informacje są na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach.

 

 1. Szczegóły informacji na temat płatnych badań USG znajdują się w gablocie ogłoszeń.

 

 1. Zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „StopLGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Projekt popiera Konferencja Episkopatu Polski. Zachęcamy do złożenia podpisu (imię i nazwisko, adres, nr PESEL). Można zabrać do domu i wypełnić osiedlami czy rodzinami, a następnie przynieść do kościoła. Proszę zabrać opisane na poszczególne rejony tyczki.

 

 1. Ogłoszenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: Od 9 do 30 września 2020 r. Agencja ARiMR będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19 (szczegóły w gablocie ogłoszeń).

 

 1. Lekarz weterynarii, p. Dominik Rachwał, zawiadamia, że odbędzie się szczepienie psów przeciwko wściekliźnie w miejscowości Blizna i Wola Ociecka w dniu 18 września (tj. piątek) oraz w Ociece w dniu 19 września (tj. sobota) 2020 roku.

 

 1. Bóg zapłać parafianom za prace przy plebanii, skoszenie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać p. Sławomirowi Bezara za przekazanie na kościół diety radnego (1500 zł.). Dziękujemy również za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię i złożenie ofiary na kwiaty (kolejka w Końcu Ocieki). Bóg zapłać za ogrodowe kwiaty, a s. Marcie za piękne ułożenie!

 

 1. Intencje Mszy św.