18 maja 2024

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

/VIII Niedziela Wielkanocy/

19.05.2024 rok

1. Dziś za śpiew „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny.

1. Jutro II dzień Zielonych Świąt: święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 6.30 i 18.00. Blizna 17.00. Zapraszamy!

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Za tydzień w niedzielę – w uroczystość Trójcy Przenajświętszej - proszona jest Róża św. o. Pio p. Marii Nędza z Zagród.

1. Bóg zapłać Rodzicom Dzieci I Komunijnym za dar ołtarza: 2 tyś. (na odnowienie monstrancji; +500 zł. bierzmowani) i 1 tyś. do kaplicy w Bliźnie (dołożenie do sygnaturki, +500 zł. z poprzedniego roku).

1. Od jutra rozpoczynamy w liturgii okres zwykły. Kończy się czas Komunii Św. wielkanocnej. Ponadto wspominać będziemy:

1. w środę: św. Rity z Cascii, zakonnicy (we czwartek w kaplicy poświęcenie róż i nabożeństwo do św. Rity o 17.00)

2. w czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

3. w piątek: Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

1. Sanktuarium Narodzenia NMP w Zawadzie k. Dębicy zaprasza Dzieci po I Komunii Św. i rocznicy na wspólne dziękczynienie: 25 maja (tj. sobota) o godz. 10.00.

1. W sobotę zapraszamy na Mszę św. wyjątkowo na godz. 17.00 z ok. rocznicy poświęcenia pomnika żołnierzy gen. Andersa. Liturgię poprowadzi kazanie wygłosi ks. Kazimierz Kuman. Po Mszy św. uroczysta akademia i niespodzianki dla dzieci.

1. Wyjazd na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy, Gidli w sobotę o 4.20 spod kościoła.

1. Do nabycia dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczki”….

1. Bóg zapłać panom za zamontowanie sygnaturki na wierzy w kaplicy w Bliźnie: Bogusławowi Malikowskiemu (montaż całości), Markowi Misiewicz (instalacja sterownika), Wojciechowi Król, Kazimierzowi Ferfeckiemu, Markowi Ludwikowskiemu, Arturowi Mika i Dominikowi Mika.

1. Dziękujemy za ścięcie i udekorowanie brzózkami terenu przykościelnego panom: Markowi Hals i Eugeniuszowi Cyran.

1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni Rodzicom Dzieci I Komunijnym. Kolejka się zatrzymuje na około 2-3 tygodnie ze względu na wznowienie prac remontowych w kościele.