19 października 2024

XXIX Niedziela Zwykła – Światowy Dzień Misyjny

20.10.2024

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Misyjny, zaś młodzi z Koła Misyjnego zbierają ofiary do puszek jako nasza pomoc dla ks. Marka Pawełka. Ofiary z autorskich kalendarzy na 2025 również przeznaczone są dla naszego Misjonarza.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe.

1. W piątek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu (w tym 7 Boleści do Matki Bożej, koronka do BM), a w sobotę wieczorem Msza św. z liturgii niedzielnej.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus i poszczególnym osobom prowadzącym modlitwę w tygodniu. O poprowadzenie różańca za tydzień w niedzielę proszona jest Róża św. Katarzyny Aleksandryjskiej p. Danuty Opiela z Kmieci.

1. Za tydzień Bal Wszystkich Świętych. Zapraszamy dzieci w przebraniu za ulubionego świętego na Mszę św. na 11.30; potem konkurs, przejście do remisy i inne atrakcje.

1. W liturgii Kościoła będziemy wspominać:

1. dziś: św. Jana Kantego, prezbitera – imieniny ks. kanonika Jana Gaworczyka

2. we wtorek: św. Jana Pawła II, papieża

3. w środę: św. Józefa Bilczewskiego, bpa i Jana Kapistrana, prezb.

4. w czwartek: Antoniego Marii Clareta, biskupa

1. Zapraszamy do spowiedzi św. przed uroczystością Wszystkich Świętych codziennie pół godziny przed Mszami św., a w piątek od 16.00. Dzięki temu będziemy mogli skutecznie śpieszyć z pomocą zmarłym przyjmując w ich intencji Komunię Św. i zyskując odpusty.

1. Pamiętajmy o wypominkach rocznych i listopadowych jako skutecznej formie pomocy naszym bliskim zmarłym. Przez cały listopad codziennie będzie odmawiany w dni powszednie różaniec za wypominanych (o godz. 16.30).

1. Za tydzień składka inwestycyjna na remont kościoła.

1. Dla dzieci jest do nabycia „Mały Gość Niedzielny” (nr listopadowy, 7 zł.)

1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty. Kolejka jest w WOLI OCIECKIEJ.

1. Intencje Mszy św.