29 czerwca 2024

XIII Niedziele Zwykła

30.06.2024 rok

1. Jutro rozpoczynamy miesiąc lipiec. W tradycji Kościoła jest to czas odmawiania litanii do Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa. Pamiętajmy o niej przy pacierzach.

1. Apostolat Pomocy Duszom w Czyśćcu Cierpiącym zapraszamy do modlitwy w środę od 18.30.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i sobota miesiąca lipca. Zapraszamy do spowiedzi (przed każdą Mszą św.) i na nabożeństwa.

1. Wyjazd do chorych od 8.00: we środę chorzy z rejonu Sadykierz i Ocieka; chorzy ks. Mariusza – w czwartek od 8.00, w Wola Ociecka i Blizna – w piątek.

1. W piątek od 17.00 adoracja (od 17.30 w intencji ks. Marka Pawełka) i możliwość spowiedzi.

1. W sobotę spowiedź przed odpustem: od 16.00 do 17.00 (będzie 3 kapłanów dodatkowo). O 18.00 Msza św. z liturgii niedzielnej.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom: św. Jadwigi Królowej i św. Stanisława Kostki. O modlitwę różańcową proszone są róża: w I sobotę o 17.30 Róża bł. ks. Michała Sopoćki p. Marii Osucha z Zarzecza, a w niedzielę Róża św. Jana Pawła II p. Katarzyny Rudnej. Wyjątkowo zmianka za tydzień na sumie.

1. Składka inwestycyjna wyniosła: 18900 zł+ 11 przelewów na kwotę 1100 zł. (=20 tyś.)

1. Za tydzień będziemy przeżywać odpust ku czci Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, zwany Matki Bożej Jagodnej i jubileusz 40-lecia profesji zakonnej s. Eliany i s. Lesławy. Zapraszamy szczególnie na uroczystą sumę na 11.30 z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału w procesji Druhów Strażaków, chór, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, LSO, DSM, dziewczęta niosące poduszki, dzieci I Komunijne, osoby do feretronów i chorągwi. Kazania wygłosi ks. Tomasz Majchrzak – katecheta Zespołu Szkół w Limanowej i duszpasterz w parafii Limanowa - Sowliny.

1. W czasie odpustu parafialnego po każdej Mszy św. Osoby z Parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzały „Jagodzianki” - wypieki z jagodami - ofiara 25 zł. Przygotowanie paczek z wypiekami w sobotę w remizie OSP od 14.00. Zachęcamy Gospodynie do włączenia się w te szlachetną akcję Caritas, a wszystkich Parafian do nabycia i kosztowania!

1. W liturgii Kościoła ponadto wspominać będziemy:

1. we wtorek: święto NM Panny Tuchowskiej

2. w środę: św. Tomasza, Apostoła

3. w czwartek: św. Elżbiety Portugalskiej

4. w sobotę: bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

5. w niedzielę: święto NMP Tuchowskiej

1. Bóg zapłać za ofiarowane ogrodowe kwiaty do kościoła. Bóg zapłać p. Lucjanowi Furmanek za wykoszenie trawy wokół kościoła, A panom Markowi Hals i Eugeniuszowi Cyran za podlewanie ogrodu maryjnego.

1. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po rannych i wieczornych Mszach św. przez czas pół godziny.

1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła…. Kolejka – KNIEJE – sprzątanie w piątek od 17.00!