25 marca 2023

V Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Czarna

26.03.2023 rok

1. Przeżywamy rekolekcje parafialne. /Program rekolekcji/

2. Rekolekcje również mają uczniowie Szkół Podstawowych: codziennie o 9.00. Zapraszamy na rekolekcje również dzieci przedszkolne wraz z rodzicami (można odebrać z przedszkola przed 9.00 lub od razu podejść do kościoła na 9.00).

1. W środę zakończenie rekolekcji i tradycyjnie składka przeznaczona jako wynagrodzenie za poprowadzenie świętych rekolekcji.

1. Dzisiejsza Niedziela w tradycji nosi nazwę „Niedzieli Czarnej” ze względu na zwyczaj zasłaniania krzyży na czas dwóch tygodni Wielkiego Postu.

1. Zachęcamy do zainteresowania się dzisiejszym kiermaszem misyjnym. Ofiary składane przekazane zostaną ks. Markowi Pawełkowi do Brazylii.

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: drogę krzyżową i gorzkie żale.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży bł. Karoliny Kózka. W I sobotę o 17.30 proszona jest Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus p. Zofii Opiela z Sadykrza, a w Niedzielę Palmową Róża św. Katarzyny Aleksandryjskiej p. Danuty Opiela z Kmieci. Bóg zapłać również za kolejne ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i światło Różom: św. Katarzyny Aleksandryjskiej p. Anny Cukla z Blizny.

1. W piątek o 17.00 plenerowa droga krzyżowa. Rozpoczęcie od Końca Kmieci od mostu w stronę kościoła. Po drodze krzyżowej Msza św.

1. W sobotę o 18.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

1. w poniedziałek: św. Izydora bpa i doktora Kościoła

1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm po każdej Mszy św. Uroczysta procesja z palmami na sumie (nie będzie drogi krzyżowej), a po Mszy św. konkurs palm. Jest to również Diecezjalny Dzień Młodych. Składka z niedzieli palmowej przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie (jałmużna WP).

1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Dodatkowo na ubezpieczenie, prąd i ogrzewanie kościoła złożono 27 kopert (1650 zł.).

1. Na stoliku pod chórem są do nabycia baranki na wielkanocny stół i poświęcone świece oraz „Promyczki” i „Mały Gość Niedzielny”.

1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła… Prosimy kolejnych parafian z kolejki na sobotę na g. 9.00 z Poręb – Woli Ocieckiej.