Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia parafialne

03 października 2020

27 Niedziela Zwykła

4.10.2020

 

 

 1. Dziś po każdej Mszy św. trwa zbiórka do puszek na leczenie 6-miesięcznego Szymonka z Blizny. Bóg zapłać za dary serca. Zbiórkę organizują Osoby z Parafialnego Oddziału Caritas. Szymonka i jego Rodziców polecajmy opiece Matce Bożej Ocieckiej, której obraz słynie łaskami.

 

 1. Dziś Msza św. i procesja różańcowa o 16.00. Zmiana tajemnic. Zapraszamy!

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: w kościele o godz. 17.00: przy kaplicy w Woli Ocieckiej (17.00) i w kaplicy w Bliźnie (16.00). Gromadźmy się również na modlitwie w domach.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom bł. Karoliny Kózka i św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Za tydzień (w niedzielę 11 października o 8.30) proszona jest Róża św. Katarzyny Aleksandryjskiej p. Danuty Opieli z Kmieci. Dziękujemy również za prowadzenie różańca w piątek p. Katechetce Marcie Wolak i kandydatom do bierzmowania, a Grupie Misyjnej wraz z animatorką p. Sylwią Rokosz za poprowadzenie adoracji w intencji misji świętych (w I piątek).

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

- poniedziałek: św. Faustynę Kowalską, dziewicę i zakonnicę

- we wtorek: św. Brunona, prezbitera

- w środę: Najświętszą Maryję Pannę Różańcową

- w piątek: św. Dionizego biskupa i Towarzyszy męczenników oraz św. Jana Leonardiego

 

 1. W środę na różaniec i Mszę św. na 17.00 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z Rodzicami.

 

 1. Parafialny Zespół Synodalny zapraszamy na spotkanie w środę po nabożeństwie.

 

 1. Zbiórka ministrantów i aspirantów (chętnych chłopców od klasy 2 SP do służenia) w piątek po wieczornej Mszy św.

 

 1. Msza św. z udziałem dzieci w następną o 11.30. Zapraszamy wszystkie dzieci z Rodz.

 

 1. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski. Odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą uczącą się i zdolną młodzież.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną: 12700 zł. +10 Euro ( 247 kopert) i wpłaty na konto parafialne (2 wpłaty po 50 zł.). Bóg zapłać Parafianom za prace przy kapliczce plebańskiej i ogrodzie (p. Eugeniuszowi Cyran, p. Markowi Hals oraz Wiktorowi Błachowicz).

 

 1. Na stoliku pod chórem jest do nabycia dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, „Mały Promyczek” i „Promyczek Dobra” (na październik; cena 5 zł.) W zakrystii kalendarz ścienny na 2021 rok za 10 zł.

 

 1. Za tydzień wysłane zostaną poparcia dla inicjatywy ustawodawczej „STOP LGBT”. Podpisały 164 osoby z naszej parafii.

 

 1. Trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek. Diecezja uzbierała już 17 ton. (12 ton to jedna studnia głębinowa = 12 tyś. zł.).

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię i przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła (kolejka: Koniec-Ocieki.

 2. Intencje mszalne.