13 lipca 2024

14.07.2024

1. Bóg zapłać tym wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie i obchód uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Jagodnej: Siostrom Zakonnym, Chórowi Parafialnemu, Parafialnemu Oddziałowi Caritas, Druhom Strażakom wraz z pocztami sztandarowymi, LSO wraz z kantorami i Ceremoniarzami, DSM, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, dziewczętom niosącym poduszki, dzieciom I Komunijnym, osobom niosącym feretrony i chorągwie.

1. Szczególne podziękowania należą się Osobom zaangażowanym w Parafialnym Oddziale Caritas i Woluntariuszom za upieczenie, spakowanie i rozprowadzenie „jagodzianek” w czasie Odpustu. Bóg zapłać Parafiance z Woli Ocieckiej za podarowanie borówek, p. Bogdanowi Malikowskiemu za dar pieniężny na działalność Caritas, strażakom za udostępnienie remizy, a p. sołtysowi Józefowi Podjaskowi za użyczenie kluczy i sołtysówki. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę p. Janiny Opieli - przewodniczącej Caritas za koordynację akcji charytatywnej. Przygotowano 234 paczki. Bóg zapłać Parafianom i Pielgrzymom za nabycie paczek i składane ofiary, które zasiliły konto Parafialnego Oddziału Caritas.

1. Bóg zapłać Paniom ze szkolnej stołówki i z KGW w Ociece wraz z p. Elżbietą Marszałek – Serafin za ugoszczenie we czwartek Pielgrzymów Pielgrzymki Trzeźwościowej z Warszawy do Miejsca Piastowego (ok. 100 osób). Bóg zapłać naszemu Caritasowi za dofinansowanie tej akcji oraz indywidualnym Parafianom; Dyrektorowi Szkoły Podstawowej za użyczenie budynku.

1. Gdyby ktoś miał wolę dołożenia się do kosztów, może wrzucić w kopercie na tacę lub przekazać ofiarę w zakrystii. 5 sierpnia przybędzie na śniadanie pielgrzymka Rzeszowska ok. 800 osób. Poczęstunek przygotowywany będzie w szkole, a na plebanii dla kapłanów.

1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00-18.00; a w sobotę o 18.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży bł. Karoliny Kózka. Za tydzień proszona jest Róża bł. Carlo Acutisa – rodziców modlących się za swoje dzieci.

1. W liturgii Kościoła będziemy wspominać:

- w poniedziałek: św. Bonawentury, bpa i doktora Kościoła

- we wtorek: Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – możliwość przyjęcia szkaplerza

- w czwartek: św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

- w sobotę: św. Małgorzaty, dziewicy i męczennicy

1. Za tydzień w niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

1. W Bliźnie w czasie składki inwest. tydzień temu złożono 1060 zł. (11 kopert i 1 przelew).

1. Dla dzieci są nowe numery: „Promyczka” i „Małego Promyczka”.

1. Bóg zapłać p. Markowi Hals i p. Eugeniuszowi Cyran za podlewanie ogrodu maryjnego wokół kościoła.

1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię, przekazanie ofiar na kwiaty do kościoła. Prosimy następnych Parafian na piątek na 17.00 z Woli Ocieckiej - BŁONIE.

1. Prosimy o kwiaty ogrodowe na niedziele.

1. Intencje Mszy św.