02 czerwca 2024

IX Niedziela Zwykła

2.06.2024

1. Bóg zapłać Parafianom z Woli Ocieckiej rejon Łąki i koło szkoły oraz Parafianom z Blizny (1/2) za przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało i wszystkim uczestnikom uroczystej procesji. Bóg zapłać szczególnie: Siostrom Zakonnym: Lesławie, Jordanie i Elianie, Panom Szafarzom Najświętszego Sakramentu, Druhom Strażakom, Chórowi Parafialnemu, Osobom niosącym feretrony i chorągwie, DSM, LSO, Dzieciom I Komunijnym, Dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami i ich Rodzicom. Trwa jeszcze Oktawa Bożego Ciała i procesje eucharystyczne wokół kościoła odbywać się będą do piątku włącznie: rano po Mszy św. o 6.30 i wieczorem po Mszy św. o 18.00.

1. W poniedziałek swoje imieniny obchodzić będzie s. Lesława – jeszcze nasza organistka. Życzymy obfitości łask Bożych, zdrowia, opieki Matki Bożej Ocieckiej i bł. Edmunda Bojanowskiego. Otoczmy Siostrę nasza modlitwą i wdzięcznością.

Pismem otrzymanym w miniony piątek s. Prowincjalna informuje, że podtrzymuje decyzję o zmianie s. Lesławy i z powodu braku nowych powołań, nie ma możliwości, aby w jej miejsce posłać inną siostrę organistkę (całość pisma w gablocie ogłoszeń).

1. Ogłoszenie Gminy: „Gminny Dzień Dziecka”: poniedziałek od 16.00 na stadionie w Ostrowie

1. Apostolat Modlitwy za Dusze w Czyśćcu Cierpiące zapraszamy do modlitwy w środę na 17.30.

1. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci i wianków na Mszy św. o 6.30 i 18.00; w kaplicy w Bliźnie o 17.00. Na dzieci będą czekały różnorodne cukierki.

1. W I piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Tradycyjnie procesje po rannej Mszy św. i o 18.00. Można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu wynagrodzenia (pod zwykłymi warunkami). Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Od 17.00-18.00 adoracja, a potem procesja i Msza św.. Przypominamy o spowiedzi uczniom klas 4-8 i uczestnictwie w nabożeństwie.

1. Ponadto w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

1. w poniedziałek: św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników

2. w środę: św. Bonifacego, biskupa i męczennika

3. w I czwartek: św. Norberta, biskupa

4. w sobotę: Niepokalanego Serca NM Panny i św. Jadwigi Królowej

1. Wyjazdy do chorych z racji I piątku: środa, czwartek i piątek.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Różom: bł. ks. Stefana kard. Wyszyńskiego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Za tydzień proszona jest Róża św. Rity p. Lidii Nędza z Kmieci.

1. Dekanalne Spotkanie DSM odbędzie się 8 czerwca (sobota) w Pustkowie-Osiedlu. Rozpoczęcie w kościele o godzinie 10.00; po nabożeństwie spotkanie integracyjne na terenie szkoły (tańce i zabawy oraz poczęstunek); trzeba zabrać koc lub karimatę. Zakończenie ok 13.00.

1. Za tydzień na sumę zapraszamy dzieci z rodzinami.

1. Za tydzień w niedziele zbiórka do puszek na Uniwersytet Pap. JP II w Krakowie i Tarnowie.

1. Składka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 15150 zł. (221 kopert) + 9 przelewów. Pewna Rodzina wpłaciła na konto dodatkowo 1000 zł. na remont kościoła. Bóg zapłać!

1. Dla dzieci są do nabycia czasopisma religijne.

1. Zawieszona kolejka do sprzątanie ze względu na remont kościoła. Kolejka: Sadykierz.