Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece

Ogłoszenia Parafialne.

25 lipca 2020

Ogłoszenia parafialne 27.07-02.08.2020.

 1. Dziś wspominamy św. Joachima i Annę – Rodziców Najświętszej Maryi Panny, a dziadków Pana Jezusa. Otoczmy modlitwą i wdzięcznością naszych kochanych Dziadków i Babcie.

 

 1. Zapraszamy we środę na nowennę do MBN Pomocy (g. 18.00), a w piątek na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (g. 18.00).

 

 1. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

- we wtorek: św. Charbela Makhlufa, prezbitera

- w środę: św. Marty – patronki gospodyń plebańskich i domowych. W tym dniu swoje imieniny obchodzić będzie s. Marta – zakrystianka. Otoczmy ją modlitwą, serdecznością i wdzięcznością za jej posługę wkładaną w naszą parafię.

- w czwartek: św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła

- w piątek: św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

- w sobotę: św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca sierpnia. O 17.30 różaniec wynagradzający za grzechy, rozważanie tajemnicy i Msza św. W tym dniu obchodzić będziemy Rocznicę Powstania Warszawskiego (1944).

 

 1. Z racji zbliżającego się miesiąca sierpnia zachęcamy do wpisania się do księgi abstynencji (w kancelarii parafialnej).

 

 1. Za tydzień po Mszy św. o 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Od południa 1 sierpnia (soboty) do północy 2 sierpnia (niedziela) można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli – odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży św. Katarzyny Aleksandryjskiej. O poprowadzenie różańca w I sobotę (o 17.30) proszona jest Róża bł. Karoliny Kózka p. Zuzanny Mazur z Woli Ocieckiej, a za tydzień w niedzielę (2 VIII o 8.30) Róża św. Dominika Savio p. Ryszarda Klaczy.

 

 1. Bóg zapłać p. Ryszardowi Nogaj za skoszenie trawy wokół kościoła, a p. Markowi Hals za opryskanie kostki opryskiem na chwasty.

 

 1. Dla dzieci są nowe numery „Promyczka” i „Małego Promyczka” (5 zł.)

 

 1. Bóg zapłać za ofiarowane piękne kwiaty ogrodowe! Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną (zbieramy na nową posadzkę).

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i przekazane ofiary na kwiaty. Prosimy następnych Parafian z rejonu Koniec Ocieki.

 

 1. Przybliża się uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) – dzień dożynek parafialnych. Mile widziane wieńce dożynkowe z każdego rejonu naszej parafii. Staną się one wyrazem naszej wdzięczności Panu Bogu za chleb.

 

 1. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie bezpośrednio po porannej i wieczornej Mszy św. Nieczynna w niedziele i święta oraz w soboty po południu.

 

 1. Ogłoszenie nt paneli fotowoltaicznych…

 

 1. Intencje Mszy św..