Ogłoszenie parafialne

17 września 2022

18.09.2022

1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

1. Dziś spotkanie pielgrzymkowe Grupy 13 w Brzeźnicy o 15.00 (Msza św.).

1. W piątek tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00 (z Koronką do BM). W sobotę o 18.00 Msza św. z liturgią niedzielną.

1. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

1. Za tydzień składka inwestycyjna w kopertach – na wymianę posadzki w kościele.

1. Bóg zapłać za poprowadzenie różańca Róży bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O poprowadzenie różańca za tydzień proszona jest Róża św. Rity p. Lidii Nędza z Kmieci.

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

- w poniedziałek: św. Januarego, bpa i męczennika

- we wtorek: św. Andrzeja Kim Taegon prez.. i Towarzyszy męczenników

- w środę: święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

- w piątek: św. o. Pio z Pietrelciny, zakonnika i prezbitera

1. Bóg zapłać p. Wiesławowi Tokarz i jego Synowi za wykonanie zadaszenia nad agregatem chłodniczym przy kaplicy cmentarnej.

1. Warto nabyć Kronikę cz. II (jest i cz. I) oraz czasopisma religijne dla dzieci.

1. Planowany jest kurs przedmałżeński w parafii Pustków-Osiedle tzw. weekendowy.

1. Ks. bp Andrzej Jeż zarządził nowe wybory do Rad Parafialnych w dniu 23 października 2022 roku. Od następnej niedzieli do 15 października można zgłaszać kandydatów wrzucając na kartce imię i nazwisko kandydata oraz osiedle zamieszkania do urny znajdującej się na stoliku pod chórem.

1. Osoby wypisujące się z lekcji religii w szkołach ponadpodstawowych informujemy, że zgodnie z przepisami kościelnymi nie mogą być chrzestnymi oraz w przygotowaniu do ślubu kościelnego będą musiały zdać egzamin z treści materiału realizowanego w szkołach ponadpodstawowych.

1. Kancelaria parafialna czynna pół godziny po rannej i wieczornej Mszy św. Prosimy o przestrzeganie godzin. Do chorego o każdej porze dnia.

1. Dziękujemy Parafianom za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię i złożenie ofiary na kwiaty. Kolejka w SADYKRZU. Bóg zapłać za piękne ogrodowe kwiaty! Mile widziane następne!

1. Intencje Mszy św.